Menu

Nejlepší výlety na Pálavě

12.44km

     

Lednicko-valtický areál aneb Pohádkový zámek

Výborným tipem na výlet, anebo jak strávit aktivní dovolenou na Pálavě, je kouzelně pohádkový zámek Lednice. Tato gotická stavba se nachází v oblíbeném turistické destinaci Lednicko-valtického areálu. Zámek byl v minulosti přebudován Lichnštejny na letní sídlo v duchu anglické gotiky a konaly se zde různé reprezentační setkání evropské šlechty. Stavba je tak nejen výjimečná svou krásou či elegancí, ale také různými technickými skvosty 19. až 20 století. Jde například o umělou barokní jeskyni, vinné sklípky, rozlehlé sály nebo divadlo loutek Milana Knažka. Zúčastnit se můžete čtyř prohlídek s různou tématikou. Zámek však není jediné, co areál nabízí. Za samotným zámkem se nachází krásný a rozlehlý park, který se řadí mezi jeden z největších v Evropě. Zde můžete obdivovat architektonicky podivuhodné budovy, jež jsou na českou krajinu skutečně nezvyklé. Jednou ze zajímavých staveb je například Apollónův chrám, který jakoby vypadl z knih o řeckých bájích a pověstech, nebo minaret postaven ve východním maurském stylu, kde si můžete vychutnat dech beroucí výhled na celý park a okolí areálu. Dále zde naleznete chrám Tří Grácií, který je ve znamení Artemis, Afrodity a Athény, což jsou tři bájné bohyně lovu, lásky a moudrosti. Navštívit můžete i lovecký Janův hrad či Hraniční zámeček. V nabídce kulturních zážitků je také tzv. parková turistika, kterou provozují vzdělanci z Mendelovy univerzity. Jedná se okruh parkem, kde vám budou představeny vzácné květiny či zajímavosti parku. Za návštěvu též stojí Zednářská zahrada či zámecký skleník, který se pyšní dokonce i palmami a jinými botanickými vzácnostmi. Celý Lednicko-valtický atentát je součástí UNESCO.

Lovci mamutů a Věstonická venuše

Pro zájemce o pravěk, pazourky či vyhynulé tvory Vám můžeme doporučit archeologickou expozici v Dolních Věstonicích, které se nachází kousek od Pavlova, kde leží náš apartmán. Expozice je zaměřená na starší dobu kamennou. Návštěvníci se mohou dozvědí více o životě pravěkých lidí, uvidíte zde kamenné a kostěné předměty nebo rekonstrukce paleolitických obydlí. V Dolních Věstonicích byla nalezena slavná Věstonická Venuše, kterou zde nalezl Dr. Karel Absolon. Novinkou bude v květnu nově otevřený Archeopark v Pavlově, který bude kukátkem do světa lovců pravěku.

Království vína ve Valticích

Tipem na výlet může být také město vína Valtice. Zde stojí za návštěvu Valtický zámek, kde je možnost navštívit vzácný salón vín, tedy expozice nejlepších moravských a českých vzorků. Také je zde možná ochutnávka, která je řízená sommelierem. Nahlédnout můžete i do zámeckých sklepů. Ve Valticích se dále nachází spoustu vináren, tradiční muzeum vína, střední vinařská škola, nebo si můžete užít relax před vinnými sklípky, kterých v okolí není málo. Velmi oblíbená je také naučná stezka, kterou většina turistů absolvuje na kole, i když na konci této stezky bývají někdy i pod kolem. 🙂

Zámek 1
691 44, Lednice
Czech Republic

GPS
48.80186
16.805684

Contact

Přidej komentář

Tvoje e-mailová adresa nebude publikována

*