Menu

Pálava a Sport

17352.9km

         Cykloturistika na Pálavě

 Jednou z nejoblíbenějších aktivit na Pálavě je cykloturistika. Od začátku jara až do konce podzimu se Pálavou prohání cyklisté a užívají si nádherné stezky kolem novomlýnských nádrží, rozkvetlých políček, vinohradů a to se scenérií zříceniny Dívčí hrady v zádech. Na kole lze navštívit nejenom okolí Pavlova, ale výborně sjízdné jsou i trasy, které se táhnou přes Břeclav, Mikulov, Hustopeče až po Lednicko-valtický areál. Sportovat tedy můžete každý den, protože k vidění je toho na jihu Moravy opravdu hodně. Neváhejte tedy a užijte si aktivní dovolenou na kole!

Seznamy tras:

Pěší turistika a stezky na Pálavě

Kozí hrádek

Vřele vám doporučujeme udělat si procházku na Kozí hrádek, který se nachází v krásném městečku Mikulov. Jedná se o vyvýšeninu, kde na vrcholku naleznete dělostřeleckou věž, která poskytovala náležitou ochranu v 15. století, kdy střežila cestu z Brna do Vídně

. Momentálně se jedná o odpočinkové a relaxační centrum a v bezprostřední blízkosti hrádku je možno také zaparkovat. Trasa je také vhodná pro ty, kteří nemají v oblibě dlouhé šlapání a preferují spíše lehčí procházky.

Svatý kopeček

 Další přírodní skvost Pálavy je území svatého kopečku. Nacházejí se zde vzácné druhy rostlin a zvěře a toto místo bylo označeno jako chráněné území.

 Můžete si zde vybrat ze dvou turistických tras. První je křížová cesta, která vás zavede na vrchol svatého kopečku až k poutnímu místu, kde se nachází kaple sv. Šebestiána, zvonici a k božímu hrobu. Druhou si zvolte pokud chcete být blíže přírodě a toužíte se dozvědět něco o historii pálavského kraje. Více si o ní přečtěte zde –  Svatý kopeček.

Naučná stezka na Turold

  Dalším tipem na turistickou vycházku jsou turoldské jeskyně, které se nachází v přírodní rezervaci na kopci Turold v severní části města Mikulov. Patří k nejstarším přírodním rezervacím na Pálavě.

Naučná stezka Děvín

  Přímo nad naším apartmánem si můžete udělat výlet na zříceninu hradu Děvičky. Popřípadě, že by Vám nestačil výšlap na hrad, můžete využít 11 km stezky, která Vás pomocí informačních tabulí seznámí s faunou a flórou celé chráněné krajiny Pálava. Nehledě na to, že letní vycházky kolem vinohradů a sklípku mají opravdu něco do sebe.

  Další stezky, jako i ty vinařské, naleznete zde

Vodní sporty na Pálavě

  Nejbližší možnost vodních sportů je v Yacht Clubu Dyje, který se nachází přímo pod apartmánem Pálava. Zde si můžete například půjčit katamarán, lodičku nebo šlapadlo a objevovat krásy novomlýnských nádrží.

 Pro sportovněji naladěné jedince je zde možnost využít Yacht Club pro jízdu na plachetnici, windsurfingu či ke kiteboardingu. V areálu se můžete i občerstvit a dát si dobré pivo. Během léta se zde pořádá mnoho zajímavých akcí, za zmínku stojí například závody dračích lodí, které bývají spojeny s večerní zábavou.

Golf a pálavské hřiště

 Milovníci golfu mohou navštívit 18-ti jamkové zavlažované hřiště v Golf Clubu Austerlits. Hřiště je zajímavé svými překážkami, bunkry a umělými vodními plochami.

Další možností je golfový resort v Boskovicích nebo areál Kaskáda, který se nachází 8 km od Brna.

Rybaření a možnosti na pálavě

 Dovolenou na Pálavě si mohou bez problému užít i rybáři. Nové mlýny nabízí výbornou možnost pro lov například kaprů.

 Sportovní rybaření je povoleno od hráze Novomlýnské nádrže až k hrázi Věstonické nádrže, přičemž část revíru označená tabulemi je z tohoto povolení vyňata. Povolenky na všechny revíry – Dyje 5, 6,7 se prodávají ve společnosti Pálava Pasohlávky.

A co v zimě?

  Nedaleko Pavlova se nachází ski areál Němčičky. Tento je areál zajímavý tím, že se nachází nejníže v celé Evropě. Jeho dolní část se nachází ve výšce 180m n.m.

V provozu jsou dvě sjezdovky. Dále je zde možnost vypůjčit si vybavení či zúčasnit se kurzů lyžování a snowboardu. V areálu se také nachází budova s občerstvením s kapacitou 80 míst.

23. dubna 2
692 01, Pavlov
Czech Republic

GPS
488774045
166743703

Contact

Přidej komentář

Tvoje e-mailová adresa nebude publikována

*