Menu

Koupání na Pálavě

8.3km

            Aqualand Moravia v Pasohlávkách

Jedna z nejlepších možností k osvěžení během parného počasí, nebo naopak jako připomínka léta v zimním období, je bezesporu Aqualand Moravia v Pasohlávkách. Tento aquapark, je jeden z největších vodních světů v Evropě a nabízí vám mnoho jedinečných tobogánů, atrakcí, vířivek nebo plaveckých bazénů.

Doporučujeme navštívit tzv. Riviéra pool, který je největším bazénem v komplexu. V bazénu si užijete odpočinková křesílka, vířivé prameny, dětská stříkací děla a jiné vymoženosti. Velmi oblíbená je také simulace mořských vln a vodní bar.

Nesmíte opomenout tobogán U-rampa, na který rozhodně dlouho nezapomenete. Odvážnější mají možnost vyzkoušet šílenou Kamikadze klouzačku.

Forum Romanum Wellnes

Milovníci relaxace, rajského klidu a bublinkových koupelí mají možnost navštívit lázně Forum Romanum, které se nachází také v areálu Aqualandu a jsou největším wellnes na Pálavě. Zde se můžete nechat nejen namasírovat, ale užít si i finskou saunu, vychutnat solnou lázeň a pochutnat si na výborném drinku ve Wellnes baru.

Ve Forum nesmíte zapomenout využít zajímavé procedury, jako je například kryokomora, kde strávíte pár minut v teplotě až mínus 110 stupňů, nebo si dát koupel z mořských řas. Dále můžete potěšit i Vaše děti, pro které je každou neděli připraveno speciální saunování, kdy je teplota snížena na 60 stupňů a je pro ně připraven speciální program.

Jídlo a pití

Nemusíte se obávat ani toho, že byste trpěli hladem. Imperium Restaurant nabízí výborné pokrmy a to nejen z tradiční české kuchyně, ale i ze zahraničního výběru. Na pivo můžete zajít do venkovních bister, nebo využít Coffelandu. Zde si můžete dát nejenom výbornou kávu, ale také chutné drinky. Míchaný nápoj si můžete dát i v Pool baru, který se nachází v krytém bazénu.

Pro milovníky sladkého se nabízí možnost vychutnat si pravé francouzské palačinky zvané Crepes či mnoho druhů ledových tříští.

Přírodní koupání na Pálavě

Pro vás, kteří preferujete spíše přírodní koupání, můžeme doporučit Novomlýnské přehrady, které se nachází přímo pod naším pálavským ubytováním.

Neopomeňte také navštívit Yacht Club Dyje. Zde si můžete vyzkoušet katamarány, windsurfing, půjčit šlapadlo, nebo se „vyvalit“ na pláži.V blízkosti se také nachází kemp Merkur, kde je pláž s pozvolným vstupem do vody, skákací hrady, klouzačky, nebo možnost zahrát si minigolf. Další možností je kemp Mars, který má podobné zázemí a vybavení jako kemp Merkur.

Výbornou možností ke koupání v průzračné hladině je také zatopený pískový lom Šutrák, který se nachází v Rakvicích. K dispozici je zde pláž, občerstvení a dětské hřiště. Další možností ke koupání je v blízké vPískovně Zaječí, které se nachází pár kilometrů od Pavlova a je výborným cílem například během cyklistického výletu. Opět disponuje pláží a stánkem s občerstvením Mapku naleznete zde: http://www.kdesekoupat.cz/piskovna-zajeci-657

 

Koupaliště v okolí Pálavy

V blízkosti se nachází dvě koupaliště. To větší je koupaliště Riviéra v blízkém Mikulově. Koupaliště nabízí možnost zaplavat si v plaveckém bazénu, vychutnat si rekreační bazén a děti si užijí tobogán a klouzačky.

Oblíbené je také koupaliště v blízkých Hustopečích, které nabízí několik bazénů, klouzačky a tobogán. Webkamera zde: http://www.fair-net.eu/webcam/webcam2.html

Další koupaliště se nachází v Březí a v Břeclavě, jež také nabízí bazény, tobogány nebo brouzdaliště.

Lázně na Pálavě a v okolí

Nejbližší lázně, kromě Romano Wellness v Aqualandu Moravia, jsou rodinné lázně v Lednicko-valtickém areálu. Tyto lázně nabízí koupání v přírodní jodobromové vodě. Lázně nabízí též nepřeberné možnosti masáží, čokoládových a vinných procedur, nebo využití různých druhů zajímavých koupelí.

Kdo by měl zájem zajet si i za hranice, můžete navštívit rakouské lázně Laan Der Thaya, které nabízí termální koupání v jódové vodě. V areálu naleznete mnoho venkovních i vnitřních bazénů, nebo vyžití ve formě tobogánů, cvičení a v létě je zde dostupné venkovní koupaliště. Lázně se nachází 30 kilometrů od Pavlova.

Vyhlídkové plavby po novomlýnských nádržích

Nezapomeňte se projet vyhlídkovou lodí po Novomlýnských nádržích. Můžete zde vidět mnoho zajímavostí a to od vzácného ptactva, po bobry či osamělý kmen stromu, který vyčnívá uprostřed vodní plochy.

Trasa 1 – (Kemp Merkur – Pasohlávky – Brod nad Dyjí a zpět)
Trasa 2 – (Veslařský klub Břeclav – Janův hrad)
Trasa 3 – (Vyhlídkové plavby městem Břeclav)
Trasa 4 – (YC Pavlov – Kemp MARS Šakvice – Strachotín, Kemp Dolní Věstonice)
Trasa 5 – (Břeclavské Benátky = BV Veslařský klub – St. BV Pastvisko – St. BV Švehleny – BV Kančí obora – Poštorná Včelínek


Pasohlávky 110 E
691 22, Pasohlávky
Czech Republic

GPS
48.9028405
16.572565

Contact

Přidej komentář

Tvoje e-mailová adresa nebude publikována

*